JUVENTUS A DAT DE PĂMÂNT CU FC BARCELONA

Paulo Dybala

Juventus Torino a făcut spectacol în sferturile de finală a Ligii Campionilor. „Bătrâna doamnă” a câștigat cu 3-0 partida de pe teren propriu cu FC Barcelona.

Tânărul jucător Paulo Dybala a fost eroul acestui meci. Argentinianul în vârstă de 23 de ani a reușit o dublă, în minutele 7 și 22.

La 10 minute de la reluarea jocului, Giorgio Chiellini și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, stabilind totodată și scorul final al partidei.

Juventus este astfel la un singur pas de a accede în penultimul act al competiției.

Băieții lui Massimiliano Allegri nu trebuie însă să se relaxeze înaite de partida retur. Barcelona a demonstrat chiar în meciul cu PSG că poate întoarce rezultatul. După ce pierduse în deplasare cu 0-4, „catalanii” s-au impus acasă cu 6-1 și au mers mai departe.

Manșa retur dintre FC Barcelona și Juventus Torino se va juca peste o săptămână, în data de 19 aprilie, în Spania.

(TOTAL VIZITE 1 - 1 vizitat astăzi)