VICTORIE IMPORTANTĂ PENTRU MILSAMI

milsam i

Într-o altă partidă din cadrul etapei a 26-a din Divizia Națională, Milsami a reușit să obțină victorie.

„Vulturii roșii” i-au învins pe cei de la Academia Chișinău, scor 3-2.

Chiar dacă se prevedea o partidă ușoară, elevii lui Serghei Secu le-au făcut probleme gazdelor.

Milsami a condus cu 3-0, iar „studenții” au reușit să reducă la minim din avataj. Tabela a fost deschisă după 16 minute de joc prin Igor Banovic.

În minutul 35, Vitaliy Balashov a majorat avantajul echipei sale, iar în debutul reprizei secunde, atacantul ucrainean și-a trecut în cont dubla.

Spre sfârșitul partidei, Academia a reușit să reducă la minin avantajul „vulturilor”.

În minutul 82, Oleg Andronic a trimis un șut din interior careului, la care Radu Mâțu nu a avut nicio reacție. Peste 3 minute, Anton Polyutkin a trimis cu capul balonul în plasă și a stabilit rezultatul final de 3-2.

(TOTAL VIZITE 3 - 1 vizitat astăzi)