MURRAY-RAONIC,ÎN SEMIFINALE LA MELBOURNE

Favoritul cu numărul 2 de la Australian Open, Andy Murray,s-a calificat în semifinalele primului Grand Șlam al anului, unde va juca împotriva canadianului Milos Raonic.

Britanicul a trecut în 4 seturide favoritul cu numărul 7 al competiției, spaniolul David Ferrer.

Murray și-a adjudecat primul set cu 6 la 3, dar s-a chinuit în cel de-al doilea.

Spaniolul a fost mai tare în actul secund, care a durat peste o oră,în cele din urmă impunându-se cu 7-6.

Sportivul din Regatul Unit a revenit în forță și a câștigat următoarele două seturi cu 6-2 și 6-3, într-o partidă care a durat 3 ore și 25 de minute.

Într-un alt meci Milos Raonic, locul 14 ATP,a trecut tot în 4 seturi de francezul Gael Monfils.

Canadianul i-a furat serviciul adversarului în al 4-lea game și a încheiat primul set cu 6 la 3.

A urmat apoi momentul de glorie a francezul, care a reușit să câștige actul secund tot cu 6-3.

Raonic a revenit din nou în joc și a câștigat cu 6-3, 6-4 ultimele 2 seturi.

În urma acestui succes, Milos Raonic îl va întâlni în semifinalele de la Australian Open  pe favoritul cu numărul 2 al competiției, britanicul Andy Murray.

(TOTAL VIZITE 67 - 1 vizitat astăzi)